Magic-Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Magic-Rpg

Magic Rpg!!Un forum rpg pentru toti cei ce credeti in magie!
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 O dupa-amiaza perfecta

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Solomon

Solomon


Posts : 88
Join date : 2008-09-23

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 5:25 pm

Solomon era in camera de zi si canta la violoncel.
https://www.youtube.com/watch?v=TLW9yGV7pgE

off: nu e cantecu lu solomon da imi place
onn:Brusc privi intr-un punct fix si incepu sa cante din ce in ce mai vijelios
Back to top Go down
Lunamaria Hawke

Lunamaria Hawke


Posts : 24
Join date : 2008-09-23
Age : 29

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 5:59 pm

Lunamaria veni in camera de zi si vazandu-l pe Solomon cantand, s-a gandit sa nu-l intrerupa asa ca s-a asezat pe un scaun in coltul camerei. "Oare nu gasesc si eu o vioara pe aici? Am putea canta impreuna..."isi spuse fata.
Back to top Go down
Solomon

Solomon


Posts : 88
Join date : 2008-09-23

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 6:14 pm

M-am oprit brusc ...
-Lunamaria ...Buna si totodata scuze ..nu te-am vazut intrand
Back to top Go down
Lunamaria Hawke

Lunamaria Hawke


Posts : 24
Join date : 2008-09-23
Age : 29

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 6:21 pm

Lunamaria se ridica in picioare si se apropie incet de Solomon.
-Eu imi cer scuze. spuse ea aplecandu-se in semn de respect. Nu am vrut sa te deranjez. Canti asa de frumos...as vrea si eu sa cant asa de frumos, doar ca eu nu sunt asa de buna la vioara...
Back to top Go down
Solomon

Solomon


Posts : 88
Join date : 2008-09-23

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 6:27 pm

-de cati ani repeti? o intreba el zambind cald
Back to top Go down
Lunamaria Hawke

Lunamaria Hawke


Posts : 24
Join date : 2008-09-23
Age : 29

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 6:38 pm

-Cam de 10 ani...dar am avut un profesor de toata jena si m-am pus eu singura sa invat...dar dupa ce a murit mama, am repetat foarte rar...asa ca nu imi pot spune o violonista. Dar tu? De cati ani canti la violoncel?
Back to top Go down
Solomon

Solomon


Posts : 88
Join date : 2008-09-23

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 6:39 pm

-sunt cam 20 de ani...
Back to top Go down
Lunamaria Hawke

Lunamaria Hawke


Posts : 24
Join date : 2008-09-23
Age : 29

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 6:50 pm

"Wow...de 20 de ani? Esti un inger..." isi spuse Lunamaria.
-M-ai fascinat...spuse ea zambindu-i.
Back to top Go down
Solomon

Solomon


Posts : 88
Join date : 2008-09-23

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 6:55 pm

-Vezi tu ..Familia Goldsmith e cunoscuta fiindca membrii acestei familii au comertul in sange insa si arta si bunul gust ...practic am fost obligat sa invat sa cant la violoncel,vioara,pian ,orga,trompeta si flaut de la o varsta frageda plus ca fratele meu m-a obligat si sa invat sa deosebesc vinurile prin gust si densitate . deci as putea spune ca stiu destul de multe ..sunt un fel de tocilar ..
Back to top Go down
Lunamaria Hawke

Lunamaria Hawke


Posts : 24
Join date : 2008-09-23
Age : 29

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 7:03 pm

-Daca stii multe nu inseamna ca esti tocilar. Cred ca e superb sa stii atatea lucruri. Eu am doar arta pistolului in sange. Vioara am facut de placere...iar surioara mea a facut pian. Dar mi-as dori sa stiu atat de multe ca tine...
Back to top Go down
Solomon

Solomon


Posts : 88
Join date : 2008-09-23

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 7:09 pm

-Iti recomand ceva : vino in weekend pe la mine sa til prezint pe fratemiu si te invata el de toate ..si sa canti la pian
Back to top Go down
Lunamaria Hawke

Lunamaria Hawke


Posts : 24
Join date : 2008-09-23
Age : 29

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 7:22 pm

-Sigur^^ Mi-ar face placere...Dar am o intrebare...fratele tau e mai mare decat tine? Suspect nu de alta dar ma simt micuta cand vorbesc cu tine...si daca el e mai mare s-ar putea sa ma simt minuscula Embarassed
Back to top Go down
Solomon

Solomon


Posts : 88
Join date : 2008-09-23

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 7:26 pm

-Da..fratele meu e deja putin cam batranel ...are cam 38-39 de ani
Back to top Go down
Lunamaria Hawke

Lunamaria Hawke


Posts : 24
Join date : 2008-09-23
Age : 29

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 8:00 pm

- affraid OmG! chiar ca o sa ma simt minuscula...Ok....sa speram ca o sa prind curaj...sper...
Back to top Go down
Solomon

Solomon


Posts : 88
Join date : 2008-09-23

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 8:04 pm

am inceput sa rad in hohote ..
-esti exact ca el stai putin.
am scos mobilu si am format numarul lui
-Alo?amshel nii-san?auzi,am gasit o noua eleva pentru tine.O cheama Lunamaria Hawke .vrea sa o inveti ce m-ai invatat pe mine cu exceptia vinului
Am inchis .
-E gata sa te primeasca sambata la ora 8:45 de dimineata
Back to top Go down
Lunamaria Hawke

Lunamaria Hawke


Posts : 24
Join date : 2008-09-23
Age : 29

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 8:18 pm

-Ai fost rapid!O.o Bun...deci sambata la 8:45...voi fi acolo^^
Back to top Go down
Solomon

Solomon


Posts : 88
Join date : 2008-09-23

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 8:20 pm

-asa te vreau..ce mai vrei sa mai facem?
Back to top Go down
Lunamaria Hawke

Lunamaria Hawke


Posts : 24
Join date : 2008-09-23
Age : 29

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 8:26 pm

-N-am idee...dar daca as gasi...oh! Uite....o vioara aruncata aiurea...
Lunamaria se duse si ridica vioara de jos, o sterse putin si incepu sa cante la ea.
https://www.youtube.com/watch?v=9n49-W3cX8g
Back to top Go down
Solomon

Solomon


Posts : 88
Join date : 2008-09-23

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 8:29 pm

Am ramas masca.
-Nu mai avem ce sa te invatam ..Lunamaria ..de ce zici ca nu stii sa canti?esti magnifica ..ma intreci chiar
Back to top Go down
Lunamaria Hawke

Lunamaria Hawke


Posts : 24
Join date : 2008-09-23
Age : 29

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 8:35 pm

-Nu....nu te pot intrece...violoncelul e mult mai complex decat vioara si mult mai greu. Sunt doar o fata care are norocul incepatorului...Si sunt sigura ca aveti ce sa ma invatati...
Back to top Go down
Solomon

Solomon


Posts : 88
Join date : 2008-09-23

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyWed Sep 24, 2008 8:36 pm

-Daca tu vrei ...
Back to top Go down
Azure

Azure


Posts : 6
Join date : 2009-08-25

O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta EmptyTue Aug 25, 2009 9:38 am

Azure intra in camera de zi si ii observa
- Ma scuzati daca va deranjez cumva...am auzit o melodie placuta...vroiam sa vad doar cine canta!
Isi intoarse privirea catre Lunamaria:
- Este fascinanta melodia care tocmai ai cantat-o! apoi ii zambi cu prietenie
Back to top Go down
Sponsored content





O dupa-amiaza perfecta Empty
PostSubject: Re: O dupa-amiaza perfecta   O dupa-amiaza perfecta Empty

Back to top Go down
 
O dupa-amiaza perfecta
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Magic-Rpg :: CAMINUL :: Camera de zi-
Jump to: